Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı


Büyükçekmece Bisiklet Kulübü olarak katılım gösterdiğimiz, Nilüfer Belediyesi tarafından organize edilen Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı 10 farklı ilden 90 bisiklet severin katılımıyla gerçekleşti.
Alternatif turizmin gelişmesi için Nilüfer Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan Mysia Yolları, önemli bir çalıştaya ev sahipliği yaptı. Nilüfer Belediyesi’nin, bisiklet tutkunlarını bir araya getiren çok sayıda bisiklet kulübü, grup ve dernekle birlikte organize ettiği Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı, katılımcıların saha ziyaretiyle başladı. Çalıştaya, Türkiye’de ses getiren ve ilgi gören projeler üreten bisiklet kulüpleri, grupları ve dernekleri, bu alanda yazılar yazan blog yazarları, doğa sporları alanında faaliyet gösteren derneklerden temsilcilerin de aralarında bulunduğu 90 kişi katıldı.

2 gün süren çalıştay, katılımcıların Nilüfer Belediyesi Misi Kamp Karavan Tesisleri’ni ziyaret etmesiyle başladı. Misi Kamp Karavan Tesisleri’nden, Misi (Gümüştepe) Mahallesi ve Mysia Yolları’nın başladığı noktaya kadar olan alanı gezen bisiklet tutkunları bölge hakkında bilgi edindi. Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı kapsamında katılımcılar Misi, Dağyenice, Atlas, İnegazi, Üçpınar ve Unçukuru Mahallesi’nin ardından Türkiye’nin gözde turizm mekanlarından Gölyazı Mahallesi’ni ziyaret etti. Çalıştayın ikinci gününde katılımcılar, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde düzenlenen toplantıda Mysia Yolları ile ilgili görüşlerini paylaştı ve düzenlenebilecek etkinlikler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Nilüferli bisikletseverlerin Nilüfer Belediyesi’ne yaptıkları önerinin kabul edilmesi üzerine hayata geçirilen Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı’nda yeni fikirler, uygulamalar ve düzenlenebilecek etkinlikler ele alındı. Çalıştayda, Bursa ile birlikte toplam 10 ilden 90 bisikletçi yer aldı. Çalıştay’ın, 2016 yılında yapılan düzenlemelerle doğa tutkunlarının ilgi odağı haline gelen Mysia Yolları Alternatif Turizm Destinasyonları Alanı’nın, hem Türkiye’de hem de yurtdışında daha fazla tanıtılmasına büyük katkıda bulunması bekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/mysia-yollari-bisiklet-calistayi…

 

 


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: