Büyükçekmece Bisiklet Kulübü sporcu lisansı için gerekli belgeler;

1. Büyükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi olmak ve aidat borcunun bulunmaması

2. 18 yaş altı bisikletseverler için, aile fertlerinden birisinin Büyükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi olması (ve aidat borcunun bulunmaması).

3. Kimlik Fotokopisi

4. Sağlık Raporu

5. 3 adet vesikalık fotoğraf

6. 2 adet sporcu tarafından bilgisayarda doldurulmuş tescil fişi (İndirmek için TIKLAYINIZ, Örnek doldurulmuş form için TIKLAYINIZ)

 

Neden sporcu lisansı alınmalı? Bireysel ve grup halinde yaptığımız sürüşlerde, katılacağımız yarışlarda, karşılaşabileceğimiz kaza ve adli olaylarda muhattap olacağımız mercilerce LİSANSLI SPORCU olarak değerlendirilmemizi sağlar.

Lisanslar her yıl 1 Ocak tarihiyle yenilenmektedir. Aralık tarihinde lisans çıkartsanız da bir sonraki sene yeni lisans çıkartmanız gerekmektedir.

Önceki yıldan bisiklet lisansınız var ise tescil fişine gerek yoktur fakat diğer belgeleri tekrar getirmeniz gerekmektedir.

Eğer sağlık ocağında aile hekiminiz size sağlık raporu vermiyor ise doktorunuza örnek belgeyi gösteriniz ve aile hekimize ” Spor bakanlığının yaptığı açıklamada benim bu raporu sizden almam gerekiyor bu raporu bana vermeniz gerekmekte” diyerek hekiminize hatırlatınız. Birçok arkadaşımız bu tür sorunla bize gelmekte ve tekrar gitmek zorunda kalmakta olduğu için bunu da sizlere hatırlatmak istedik.

  • Sağlık ocakları bazen yetersiz oldukları için hekimler sizden başka hastaneden muayene / tahlil raporları isteyebilir. Bu raporları almanız gerekmektedir.

Örnek sağlık raporu için TIKLAYINIZ

 


 

 

 


Turlara Katılmak İçin Veli İzin Belgesi indirmek için TIKLAYINIZ